43-170 Łaziska Górne ul. Chopina 5 +48 507 199 016

Stomalux - Nowości

Tu znajdziecie Państwo informacje na temat nowości w naszych gabinetach.

 

 


 

TOKSYNA BOTULINOWA


 

Toksyna, która blokuje sygnały z nerwów do mięśni. Wykorzystujemy ten mechanizm w medycynie estetycznej w celu wygładzenia i profilaktyki zmarszczek mimicznych.

Działanie:
– zaczyna działać już w pierwszej dobie po podaniu
– ostateczny efekt osiąga po ok 14-21 dniach
– efekt utrzymuje się u większości pacjentów 3-5 miesięcy
– działanie toksyny botulinowej jest odwracalne i nie prowadzi do uszkodzenia nerwów 

Przeciwwskazania 
-choroby nerwowo-mięśniowe
-uczulenie na substancję czynną lub pomocniczą
-infekcje w miejscu podania
– leczenie antybiotykami, antykoagulantami
-ciąża, laktacja 

W naszym gabinecie stosujemy toksynę botulinową pod nazwą handlową Azzalure.

 


 

VOUCHER PODARUNKOWY


 

W naszym gabinecie mogą państwo zakupić voucher podarunkowy, który może być idealnym prezentem dla kogoś bliskiego!


 

BONDING


 

To nieinwazyjna metoda odbudowy kształtu zęba. Po bardzo nieznacznej preparacji można zmienić kształt zęba, odbudować odłamany fragment zęba, zamknąć niechciana szczelinę między zębami, zmienić kolor czy wielkość zęba. Wszystko to można zrobić za pomocą materiałów kompozytowych światłoutwardzalnych na jednej wizycie bez konieczności pobierania wycisku.
Bonding jest alternatywą dla licówek porcelanowych czy koron porcelanowych, gdzie potrzebna jest znaczna preparacja zęba czy jego oszlifowanie, a następnie pobierane są wyciski. Licówki porcelanowe czy korony w razie uszkodzenia jest ciężko naprawić, natomiast w przypadku bondingu w razie uszkodzenia naprawa jest łatwa.
Bonding jest metodą bardziej przystępną finansowo, zaś licówki porcelanowe czy korony są znacznie droższe.
Najlepiej umówić się na konsultację i zapytać o możliwość wykonania bondingu!


 

PAKIET WYBIELAJĄCY

skaling + piaskowanie + indywidualne nakładki do nocnego wybielania nakładkowego + żel do wybielania Opalescence na 8 dni + pasta wybielająca Opalescence podtrzymująca efekt wybielania + instruktaż higieny i wybielania domowego


 

Aby rozpocząć wybielanie nakładkowe, należy najpierw zrobić porządek w jamie ustnej, czyli wyleczyć próchnicę, stan zapalny dziąseł oraz usunąć zęby nie nadające się do leczenia. Potem należy zgłosić się do higienistki na profesjonalny skaling z piaskowaniem, a następnie zostaną pobrane wyciski na indywidualne szyny wybielające. Do kilku dni szyny będą gotowe i wówczas pacjent zgłasza się ponownie na wizytę celem dopasowania szyn i odbioru żelu wybielającego oraz pasty wybielającej.

Pacjent codziennie przez 8 dni po wieczornym umyciu zębów aplikuje żel do szyn wybielających i zakłada je na noc. Rano szyny są ściągane, a jama ustna płukana wodą. Nakładki czyścimy miękką szczoteczką i płuczemy zimną wodą.

Ponieważ może się pojawić nadwrażliwość zębów, zaleca się podczas wybielania i po jego zakończeniu stosowanie pasty do nadwrażliwych zębów. Również ważna jest dieta tzw. biała dieta podczas wybielania i 2-3 dni po jego zakończeniu. Zakazane są produkty o intensywnym zabarwieniu, które mogą zniszczyć efekt wybielania np.buraki, jagody, czerwona kapusta, czerwone wino, czarna kawa, mocna herbata. Nie wolno pić kolorowych napojów gazowanych i palić papierosów.

Trzeba pamiętać, że plomby i korony protetyczne się nie wybielają. Może być konieczna ich wymiana, jeśli są w miejscach widocznych. Na zęby martwe trzeba będzie założyć licówki lub wybielić inną metodą.

Zabieg wybielania nakładkowego można przeprowadzać nie częściej niż co 6 miesięcy. Co pół roku wystarczy po skalingu i piaskowaniu powtórzyć wybielanie nakładkowe przez jedną noc, aby podtrzymać efekt. Dodatkowy żel można zakupić w naszym gabinecie i wykorzystać do tego wcześniej wykonane nakładki.

Wybielanie nakładkowe jest mniej agresywne niż wybielanie lampą, w mniejszym stopniu podrażnia dziąsła i powoduje znacznie mniejszą nadwrażliwość zębów. Podrażnienie dziąseł i nadwrażliwość zębów jest przemijająca, ustępuje po zakończeniu wybielania.

Żele do wybielania nakładkowego mają mniejsze stężenie substancji czynnej niż do wybielania lampą, więc wolniej i stopniowo wybielają zęby. Preparaty zawierają substancje pozwalające zachować zdrowe szkliwo, chroniące przed nadwrażliwością czy odwodnieniem. W zależności od potrzeb stomatolog dobierze żel o odpowiednim stężeniu. Zabieg wybielania nakładkowego jest zabiegiem bezpiecznym.

Środki do samodzielnego wybielania zębów dostępne na rynku nie zapewniają takich samych efektów jak zabieg przeprowadzony czy zlecony w gabinecie stomatologicznym oraz mogą osłabiać szkliwo zębów. Samodzielne wybielanie bez konsultacji ze stomatologiem i stosowanie różnych środków na własną rękę może doprowadzić do martwicy zębów i dziąseł.

W dzisiejszych czasach wizerunek ma ogromne znaczenie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym, a białe zęby stały się symbolem zdrowia, pewności siebie i sukcesu.

Zgłoś się do gabinetu już dziś i zapytaj o profesjonalne wybielanie zębów.


 

PROTEZA NATYCHMIASTOWA


 

W naszym gabinecie wykonujemy protezy natychmiastowe. Są to protezy ruchome (wyciągane), zakładane zaraz po usunięciu zębów. Najpierw trzeba zgłosić się na konsultację do stomatologa i wykonać zdjęcie panoramiczne. Stomatolog zaplanuje, które zęby należy usunąć, a które można wyleczyć. Przed usunięciem zębów robione są wyciski. W przypadku konieczności usunięcia większej ilości zębów i bardzo dużego lęku przed dentystą można wykonać zabieg w narkozie w gabinecie w Katowicach, w którym pracuje również nasz dr Andrzej. Dlatego najlepiej zgłosić się na konsultację do dr Andrzeja. Po usunięciu zębów w narkozie lub znieczuleniu miejscowym zakładana jest proteza. Dzięki temu pacjent od razu ma zęby, a proteza stanowi jednocześnie opatrunek dla rany poekstrakcyjnej. Dzień po ektrakcji należy zgłosić się do kontroli. Po ok. 6 tygodniach od ekstrakcji należy wykonać podścielenie luźnej protezy, bowiem w trakcie gojenia dochodzi do obkurczenia dziąseł. Można wykonać też nową protezę np. nylonową.

Proteza natychmiastowa jest protezą tymczasową. Zaletą jest natychmiastowe uzupełnienie brakujących zębów i opatrunek na ranę. Wadą jest szybkie tworzenie się luzu pod protezą i bolesność dziąseł.

Na miejscu posiadamy rentgen panoramiczny, gabinety stomatologiczne i pracownię protetyczną.


 

SZYNA RELAKSACYJNA


 

Zgrzytanie zębami i ich zaciskanie nie wydają się poważnymi problemami, w rzeczywistości mogą doprowadzić do uszkodzenia zębów lub poważnych bólów głowy.

Wskazania do stosowania szyny relaksacyjnej:
– Zgrzytanie zębami
– Nadmierne zaciskanie zębów szczęki i żuchwy
– Nadwrażliwość zębów
– Pękanie szkliwa
– Upośledzenie funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego
– Ścieranie i rozchwianie zębów z powodu bruksizmu
– Bezsenność spowodowana bruksizmem
– Bóle głowy związane z zaciskaniem zębów szczęki i żuchwy
– Silny stres (również prowadzący do bruksizmu)
– Sztywność karku
– Bolesność szczęki i stawów

Szyny relaksacyjne miękkie (kupowane w aptece, internecie) mają znacznie niższą skuteczność niż twarde. Łatwo je przegryźć, gdyż są miękkie, nie zapobiegają zaciskaniu i ścieraniu się zębów ani problemom ze stawem skroniowo-żuchwowym.

Szyny relaksacyjne twarde (wykonywane w gabinecie stomatologicznym) mają dużą odporność oraz skutecznie chronią przed ścieraniem i uszkodzeniem uzębienia.

Efekty stosowania szyny relaksacyjnej:
– Wyeliminowanie uszkodzenia zębów i stawów skroniowo-żuchwowych przy nadmiernym zgrzytaniu zębami
– Zmniejszenie bólów głowy
– Ułatwienie zasypiania
– Zmniejszenie napięcia mięśni twarzy i żwaczy
– Bardziej świadome i kontrolowane w ciągu dnia zaciskanie zębów
– Utrwalenie leczenia ortodontycznego

Jak dbać o szynę relaksacyjną?
– Po umyciu zębów szynę zakładamy na noc
– Rano po zdjęciu szyny należy ją umyć przy użyciu miękkiej lub średniej twardości szczoteczki i pasty do zębów
– Czas stosowania: od roku do kilku lat

Umów się na wizytę do stomatologa, który zleci wykonanie zdjęcia pantomograficznego, oczyszczenie zębów z kamienia i osadu oraz je wyleczy. Potem zostanie wykonana szyna przez naszego protetyka, która zapobiegnie zgrzytaniu zębami, ich nadwrażliwości czy uszkodzeniom mechanicznym, rozluźni napięte mięśnie.

 


 

ORTODONCJA


 

W naszym gabinecie zajmujemy się także leczeniem wad zgryzu. Dr Martyna w asyście higienistki ortodontycznej, pani Ewy zrobią wszystko, aby każdy był zadowolony i cieszył się pięknymi, prostymi zębami.
Wada zgryzu to nie tylko problem estetyczny, ale także problem z mową, jedzeniem. Prowadzi do zakłócenia funkcji mięśni, stawu skroniowo-żuchwowego, bólów głowy, chrapania, bezdechu sennego. W przypadku nieprawidłowo ustawionych zębów trudniej jest dbać o higienę jamy ustnej, przez co znacznie szybciej dochodzi do rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. Zęby również ulegają uszkodzeniom mechanicznym z powodu przeciążeń zgryzowych. Wada zgryzu zaburza również estetykę całej twarzy, prowadzi do kompleksów i zaniżenia poczucia własnej wartości. Niewłaściwie ustawione zęby powodują, że tkanki miękkie nie mają podparcia, dochodzi do ich zapadania się i powstają zmarszczki.
Zapraszamy do naszego gabinetu zarówno dzieci jak i dorosłych w każdym wieku na leczenie ortodontyczne. Zacznij od umówienia się na konsultację do dr Martyny. Przed konsultacją konieczne jest wykonanie zdjęcia pantomograficznego, również w naszym gabinecie.
Wykonujemy aparaty stałe oraz ruchome w szerokiej gamie wzorów i kolorów, które na pewno spodobają się dzieciom i będą je chętnie nosić.

 

 


 

PROFILAKTYKA


 

W naszym gabinecie duży nacisk kładziemy na profilaktykę, którą przeprowadza wykwalifikowana higienistka stomatologiczna i ortodontyczna. Pani Ewa jest niezwykle miłą i uśmiechniętą osobą, bardzo delikatną i perfekcyjną. Wszystko dokładnie tłumaczy, łącznie z instruktażem higieny jamy ustnej, o którą każdy powinien regularnie zadbać w domu, aby na długie lata cieszyć się własnymi, zdrowymi zębami.
Nasza higienistka jest także specjalistką w czyszczeniu zębów i instruktażu higieny u osób ze stałymi aparatami ortodontycznymi, gdzie o utrzymanie higieny jest trudno ze względu na trudny dostęp do zębów. Wyjaśni też wszystkie kwestie dotyczące dbania o czystość aparatów ruchomych.
Każdy pacjent przed rozpoczęciem leczenia stomatologicznego powinien w pierwszej kolejności poddać się zabiegom profilaktycznym (skaling, piaskowanie) i wykonać zdjęcie pantomograficzne, aby ustalić plan leczenia i wykryć wszelkie nieprawidłowości. W następnej kolejności usuwa się zęby nie nadające się do leczenia, potem leczy się zęby, na końcu można pomyśleć o uzupełnieniu braków zębowych za pomocą protez ruchomych, stałych czy implantów. Po zakończeniu leczenia można wykonać pełną profilaktykę: skaling, piaskowanie i fluoryzację.
W przypadku wad zgryzu zapraszamy do naszej sympatycznej dr Martyny, która zaplanuje i przeprowadzi leczenie ortodontyczne za pomocą aparatów stałych czy ruchomych.
Do 18 roku życia przeprowadzamy bezpłatnie w ramach NFZ fluoryzację co 3 miesiące, a raz na rok skaling ultradźwiękowy zarówno u dzieci jak i u dorosłych.